علت نشت آب یخچال

علت نشت آب یخچال و فریزر چیست؟(بررسی کامل)

علت نشت آب یخچال و فریزر چیست؟نشت آب یخچال یکی از رایج ترین مشکلاتی است که , برای یک یخچال می تواند پیش بیاید.در بسیاری از مواقع خودتان می توانید , این مشکلات را برطرف کنید. در این مقاله به بررسی علت های مختلف نشت آب یخچال و یخچال فریزر می پردازیم.علاوه برآن سعی می کنیم راهکارهایی رابرای حل این مشکل بیان کنیم تا بتوانید هرچه سریعتر از این مشکل رها شوید.

توجه داشته باشید که این مشکل می تواند بسیار حائز اهمیت باشد و در برخی موارد دیده شده که تعلل در تعمیر یا اشتباه در اجرای راه حل آنها,می تواند منجر به ضرر و زیان های مادی هنگفتی شود.البته در بسیاری از موارد خودتان می توانید با اجرای این راهنما نشت آب یخچالتان را برطرف کرده و مشکل را حل کنید.توجه داشته باشید که اگر در زمینه تعمیر یخچال و تعمیر یخچال فریزر دانش و تخصص کافی ندارید سعی کنید که رفع علل مهمی که در ادامه به آنها پرداخته می شود را به یک کارشناس مجرب واگذار کنید.

نکته: اگر یک فرد کارشناس نیستید ,حتما قبل از هرگونه اقدامی , یخچال را از برق بکشید.دلیل آن بسیار مشخص است,ممکن است در صورت اشتباه دچار ضرر مالی و حتی جانی شوید.

خدمات ایمان سرویس :تعمیر یخچال , تعمیر یخچال فریزر در محل 

خرابی واشر درب یخچال :

واشر یا پلاستیک درب در قسمت بیرونی درهای یخچال و فریزر یافت می شود. آنها معمولاً از مواد وینیل ساخته شده اند و به طور معمول نوار مغناطیسی قابل انعطاف در داخل دارند تا در هنگام بسته شدن درب برای ایجاد یک ربایش قوی ، به بدنه کابینتی یخچال بچسبند. اگر رطوبت در حاشیه درب وجود دارد ، واشرها را برای آسیب بررسی کنید. نشت هوا از طریق واشر معیوب باعث ایجاد رطوبت بیش از حد در یخچال و فریزر می شود و احتمالاً منجر به ایجاد یخ زدگی و نشت احتمالی آب می شود.پس توجه داشته باشید:

خراب یا پوسیده بودن واشر درب یخچال باعث می شود که هوا وارد یخچال شده و رطوبت ایجاد شود.این رطوبت به مرور به صورت آب وارد سینی تخلیه شده و به بیرون از یخچال هدایت می شود.این موضوع یکی از دلایل ریخته شده آب بر روی زمین است.

علت نشت آب یخچال

تست واشر درب یخچال :

پس از جدا کردن یخچال از برق ، یخچال یا یخچال فریزر را باز کنید تا واشر (پلاستیک درب یخچال ) را بازرسی کنید.
شما به دنبال هر نوع تغییر رنگ ، سایش ،فرسودگی , واشر خراب یا هر چیز دیگری هستید که ممکن است, باعث شود درب یخچال به خوبی بسته نشود.
در صورت یافتن هر یک از موارد فوق ، می توانید آنرا تعمیر یا تعویض کنید.

البته توصیه می شود که سعی به چفت کردن این بخش از یخچال به کمک وازلین و آب گرم کنید البته اگر این روش جواب نداد می توانید از یک واشر تازه استفاده کنید.

خرابی شیر ورودی آب :

دلیل دیگر علت نشت آب یخچال شیر ورودی آب است .شیر ورودی آب وسیله ای است که از طریق الکترومغناطیس کار می کند و در صورت داشتن یخ ساز یا دیسپرس آب ، خط آبرسانی خانگی شما را به یخچال شما متصل می کند. در صورت فعال شدن ، آب را از خط منبع به دیسكنسور یا برای پر كردن یخ ساز شما منحرف می كند.

بیشتر بخوانید : علت صدای یخچال چیست؟ چگونه می توانید آن را برطرف کنید؟

علت نشت آب از یخچال

نحوه بررسی شیر ورودی آب در یخچال با چند پارامتر:
یخچال و فریزر خود را از برق جدا کنید ،
منبع آب را جدا کنید و شیر ورودی آب خود را بیابید.
معمولاً در قسمت عقب یخچال ، نزدیک بخش پایین قرار دارد.
برای دسترسی به آن باید پنل عقب را بردارید.
اتصالات ورودی شیر را برای نشت بررسی کنید و اتصالات را محکم یا تعویض کنید.
شما همچنین باید بدنه دریچه را از نظر هرگونه ترک و خسارت بازرسی کنید.
لوله خروجی را برای ترک یا ساییدگی که ممکن است باعث ایجاد نشتی شود ، بررسی کنید .
هرگونه لوله و اتصالات ترک خورده یا شکننده را جایگزین کنید.
اگر به نظر نمی رسد هیچکدام از موارد ذکر شده علت نشت آن باشد ، شیر ورودی آب را از دستگاه خارج کنید.

اگر با این مراحل مشکل شما حل نشد ، احتمالا به تعویض شیر وورود نیاز دارید و می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرابی و یا نشت یخ ساز

علت نشت آب از زیر یخچال

اگر یخچال شما از یخ ساز داخل یا اطراف آن در حال نشت آب است ، احتمالاً با توزیع یخ نیز مشکل دارید. مکعب ها ممکن است خیلی کوچک باشند ، قالب یخ ساز را بررسی کنید و ببینید که آیا مکعب های یخی وجود دارد یا خیر. اگر مکعب یا مکعب های خیلی کوچکی وجود ندارد ، پس باید به دنبال مشکلاتی در مورد سیستم پر کردن آب باشید.

نحوه بررسی یخ ساز یخچال فریزر:

یخچال خود را از منبع تغذیه و منبع آب جدا کنید.
لوله و قسمت فنجان پر را در قسمت پشت یخچال و فریزر بررسی کنید تا از یخ زدگی آنها مطمئن شوید. اگر یخ ساز در آن منطقه وجود دارد ، تأیید کنید که هیچ اشیاء خارجی جریان آب را درون فنجان پر نمی کنند.
لوله های خروجی از دریچه پرش به لوله یخ ساز را برای هرگونه علائم محدودیت بررسی کنید.
اگر در حین انجام بررسی های بالا مشکلی مشاهده شد ، می توانید یک دستگاه یخ ساز جایگزین کنید. اگر هیچ چیز واضحی باعث ایجاد یخ نشده است ، به شیر ورودی یا لوله شک کنید.

 مسدود شدن راه تخلیه یخچال

یخچال و فریزرها با یخ زدایی اتوماتیک دارای لوله تخلیه ای هستند که آب را از چرخه یخ زدگی به یک قابلمه تخلیه ثابت در زیر یخچال منتقل می کند.

اگر آب یکبار یا دو بار در روز در مقابل یخچال و فریزر ظاهر(نشت آب یخچال) شود ، می تواند به دلیل گرفتگی لوله تخلیه یخچال باشد. شواهد معمول وجود تخلیه مسدود شده در یخچال ساید بای ساید ، یخ در زیر سبد پایین در محفظه فریزر است ، علاوه بر این یک گودال آب روی زمین.

در بعضی مدلها برای رفع مشکل و تعمیر یخچال یا یحچال فریزر نیازمند تعمیر کار هستید. با این حال ، در برخی از مدل ها ممکن است این کار را خودتان بتوانید انجام دهید. دستورالعمل ها در دفترچه راهنمای یخچال است.

روش پاک کردن راه تخلیه یخچال :

سوراخ تخلیه یخچال واقع در قسمت پشتی یخچال فریزر ، درست از جایی که کف آن تا قسمت پشتی ، در مرکز قرار دارد.
پانل پلاستیکی توسط یک پیچ نگه داشته شده است. پیچ و پانل را برداشته و سوراخ تخلیه قابل مشاهده خواهد بود. در صورت عدم مشاهده ، سرویس مورد نیاز است.

سوراخ تخلیه را با محلول 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین و دو فنجان آب داغ (بدون جوشاندن) شستشو دهید.

اگر آب بازهم نشت می کند و مشکل با این روش حل نشد لطفا با شرکت ایمان سرویس تماس بگیرید.

کارشناسان ما این کار را با ابزار و تکنیک های مخصوص انجام می دهند. علت نشت آب یخچال

علت نشت آب از زیر یخچال به خاطر تانکر آب

یکی دیگر از عوامل نشت آب یخچال می تواند مخزن آب یا(tanker water) باشد. توجه داشته باشید که خودتان می‌توانید مخزن آب را با دقت بررسی کنید ،. مهم این است که به هیچ عنوان سعی در تعمیر این بخش از یخچال نکنید چرا که به علت جنس این بخش از یخچال این کار کاری بیهوده و امکان پذیر نیست. در صورت سوراخ بودن این بخش حتماً باید آن را تعویض کنید.

علت نشت آب از زیر یخچال

علت نشت آب از یخچال به خاطر فیلتر آب یخچال

فیلترهای آب یخچال معمولا هر شش ماه باید تعویض شوند.(فیلترهای داخلی و خارجی), اگر این کار را انجام ندهید ممکن است مشکلات زیادی برای یخچال ایجاد شود.(امکان تعمیر یخچال بالا می رود) یکی ازاین مشکلات نشتی آب در یخچال است. نشت آب در یخچال های ساید بای ساید به این دلیل قابل گریز نیست. زمان مشاهده نشت آب , فیلتر آب را بررسی کنید. معمولاً اگر مشکلی باشد می توانید آن را مشاهده کنید. اگر نشتی آب از فیلتر را مشاهده کردید قبل از هر کاری ورودی آب یخچال را ببندید. حالا باید فیلتر را تعویض کنید دقت کنید که که اگر شیلنگ متصل به فیلتر پوسیدگی دارد باید تعویض شود.

علت نشت آب از یخچال

علت نشت آب داخل یخچال (زیر جعبه میوه)

حتما برایتان پیش آمده وقتی جامیوه ای را بیرون می کشید, در زیر آن آب جمع شده و به بیرون می ریزد این مشکل معمولاً در اثر خرابی قطعات سیستم دیفراست است.به عنوان مثال این مشکل می‌تواند از خرابی سنسور دیفراست یخچال ، المنت یا فیلتر ، خرابی ترموفیت , گرفتگی مسیر تخلیه آب یا یخ زدن مسیر خروجی آب باشد.

باز کردن کاور یخچال و تست قطعات یخچال نیاز به دانش فنی دارد که بهتر است توسط تکنسین های تعمیر یخچال فریزر انجام شود.

علت نشت آب از پشت یخچال

نشت آب از یخچال به دلیل پوشیده شدن اواپراتور (تبخیرکننده) از یخ یا برفک

یکی دیگر از دلایل نشتی آب از یخچال وجود یخ یا برف در یخچال است برفک موجب می شود که یخچال صدای وزوز داشته و هوا نتواند از عبور کرده و داخل یخچال را کند. برطرف کردن این مشکل نیازمند بررسی کارکرد کمپرسور و برداشتن پوشش اپراتور و حل فرایند یخ زدایی. تعمیر یخچال در این موارد طرح ها توسط تکنسین یخچال قابل انجام است. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان خودتان اقدام به برطرف کردن این مشکل نکنید چرا که ممکن است برایتان خطرناک باشد.

سخن پایانی

نشتی آب یخچال را در بسیاری از مواقع خودتان می توانید برطرف کنید.دقت داشته باشید اگر با بعضی از موارد توضیح داده شده در پاراگراف های قبل مواجه شدید حتما تعمیر یخچال و رفع مشکل نشتی آب یخچال را به تعمیر کارهای حرفه ای بسپارید.سهل انگاری در اینگونه موارد ممکن است برایتان خطرناک باشد.

خلاصه ای از خدمات ایمان سرویس

تعمیر یخچال فریزر در محل,تعمیر یخچال سامسونگ,تعمیر یخچال تهران,تعمیر یخچال در محل ,سرویس یخچال فریزر , سرویس یخچال ,تعمیر یخچال تهران ، تعمیرات یخچال بوش ، تعمیرات یخچال جنرال الکتریک ، تعمیرات یخچال دوو ، تعمیرات یخچال فریجیدر ، تعمیرات یخچال ویرپول ,تعمیر یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال آدمیرال ، تعمیرات یخچال پروفایل ، تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیرات یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ ، تعمیرات یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال هیمالیا ، تعمیر یخچال تهران ،تعمیر یخچال سامسونگ, تعمیرات یخچال اسنوا  تعمیرات موتور یخچال ، تعویض موتور یخچال ، تعمیرات موتور یخچال سامسونگ ، تعمیر یخچال تهران ، تعمیرات موتور یخچال جنرال الکتریک ، تعمیرات موتور یخچال ویرپول ، تعمیرات موتور یخچال دوو ، تعمیرات موتور یخچال بکو ، تعمیرات موتور یخچال فریجیدر ، تعمیر یخچال تهران , تعمیر یخچال سامسونگ