بسته نشدن درب یخچال

مشکلات و خسارات احتمالی ناشی از بسته نشدن درب یخچال

بسته نشدن درب یخچال یکی از رایج ترین مشکلات در گزارشات خرابی یخچال است . بی توجهی به این مسئله می‌تواند خساراتی را برای شما به همراه داشته باشد.

این خسارات عبارتند از:

  •   آسیب به کمپرسور یخچال(باز بودن درب یخچال ل هوای داخل یخچال را بیرون می برد و این موضوع موجب فعالیت بیشتر کمپرسور و در برخی موارد آسیب دیدن آن می شود)
  •  برفک زدن و سرد نکردن یخچال
  •   فساد مواد غذایی یخچال
  •  مصرف زیاد برق

در این پست از پست های ایمان سرویس به بررسی دلایل رایج بسته نشدن درب یخچال می‌پردازیم. در بسیاری از موارد خودتان می توانید این مشکلات را برطرف کنید با ما همراه باشید تا به بررسی این مشکلات بپردازیم.

بیشتر بخوانید : علت نشت آب یخچال و فریزر چیست؟(بررسی کامل)

 بسته نشدن درب یخچال به دلیل خرابی لاستیک درب یخچال

گاهی اوقات لاستیک درب یخچال دچار سفتی و شکنندگی و یا برآمدگی می شود.همین موضوع می‌تواند مانع بسته شدن درب یخچال شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از حرارت سشوار ، آب گرم و صابون و یا وازلین استفاده کنید. این کار می‌تواند موجب نرم شدن لاستیک درب یخچال شده و مشکل را برطرف کند. البته گاهی اوقات دلیل این موضوع می‌تواند از بین رفتن چسبندگی و یا شل شدن پیچ های نگهدارنده باشد. این موارد را هم بررسی کنید و اگر مشکلی وجود داشت آن را برطرف کنید.

بسته نشدن درب یخچال به دلیل ممانعت یک شیئ (داخلی یا خارجی)

برای پیشگیری از بسته نشدن درب یخچال به این دلیل باید به دقت درب یخچال,فضای درون یخچال و فضای بیرون آن را بررسی کنید.معمولا این اتفاق زمانی می افتد که جامیوه ای , قفسه ها یا طبقات یخچال بیرون هستندو مانع بسته شدن درب یخچال می شوند.زمان بستن درب یخچال, اطمینان حاصل کنید که درب یخچال بسته شده است چرا که بی دقتی به این موضوع می تواند موجب بروز مشکلات و خرابی برای یخچال شود.

بسته نشدن درب یخچال به دلیل پر بودن درب آن

گاهی اوقات سنگین شدن درب یخچال می تواند دلیل بسته نشدن آن باشد.زمانی که می خواهید چیزی را درفضای درب یخچال قرار دهید حتما دقت کنید که بیش از ظرفیت آن نباشد.علاوه برآن اقلام سنگین را به درون کابین یخچال منتقل کنید تا به سبک شدن درب یخچال کمک کرده باشید.

ممکن است به دلیل رعایت نکردن این موضوع لولاهای درب یخچال مشکل پیداکرده و یا شل شده باشند.درصورت بروز این مشکل میتوانید به کمک پیچ گوشتی مناسب و یا ابزارهای دیگر,پیچ های لولا را سفت کنید.اگربا حل کردن این موضوع باز هم مشکلتان حل نشد می توانید موارد دیگر را بررسی کنید.

بسته نشدن درب یخچال به دلیل تراز نبودن یخچال

ممکن است با تراز نبودن یخچال فشار ناشی از وزن یخچال به جای پایه ها بر روی درب یخچال بیفتد.این موضوع می تواند باعث بسته نشدن درب یخچال و یا حتی در مواردی خرابی آن شود.

برای تراز کردن یخچال می توانید از نرم افزار تراز یخچال استفاده کنیدکه بر روی گوشیتان نصب می شود.توجه داشته باشید که  تست ترازبودن را برای یخچال انجام می دهید بنابر این این ابزار را روی یخچال بگذارید نه درب آن.

درصورتی که با این مشکل روبرو شدید برای تراز کردن یخچال از پایه های یخچالتان کمک بگیرید(در بیشتر موارد قابل تنظیم هستند).در غیر این صورت می توانید ازچوب, مقوا, کاشی و… استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : علت صدای یخچال چیست؟ چگونه می توانید آن را برطرف کنید؟

سخن پایانی

متاسفانه در بسیاری از موارد مشکلات پیش آمده ناشی از بی توجهی افراد به این موضوع است.بنابراین به شدت تاکید می شود اگر درب یخچالتان مشکل دارد به سرعت مشکل را برطرف کنید,تا خدایی نکرده دچار ضرر و زیان نشوید.