علت صدای یخچال

علت صدای یخچال :

علت صدای یخچال : آیا می دانید علت صدای یخچال چیست؟, چگونه می توانید صدای یخچالتان را ازبین ببرید ?,برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید , باید بدانید که صدای یخچال از چیست؟ .

در این مقاله در مورد علل به وجود آمدن صدای یخچال و روش های رفع آن برایتان صحبت خواهیم کرد.توجه داشته باشید که می توانید بعضی از مشکلات یخچالتان را خودتان حل کنید,اما به هیچ عنوان به شما توصیه نمی کنیم که این کار را خودتان انجام دهید. بهتر از از یک فرد ماهر برای تعمیر یخچال استفاده کنید.اگر شماهم به دنبال تعمیر یخچال یا تعمیر یخچال فریزرتان(صدای تق تق) هستید, با ما همراه باشید,در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود.

 • صدای موتور یخچال از چیست؟
 • علت صدای یخچال(صدای تق تق) چیست؟

علت صدای یخچال به دلیل تراز نبودن

معمولا اولین موردی که زمان صدادادن یخچال بررسی می شود , این است که تراز بودن یا نبودن یخچال را چک کنید.اگریخچالتان در مکان مناسبی قرار نگرفته یا تراز نیست و صدای بلندی از آن خارج می شود.به راحتی می توانید با تراز کردن آن و مشکل صدای ناهنجار را از بین ببرید. اما گر باز هم این مشکل را داشتید علت صدای یخچال را در موارد زیر بررسی کنید.

 • علت صدای یخچال به خاطر پره‌های فن‌ یخچال
 • علت صدای یخچال به خاطرفن کمپرسور و اواپراتور یخچال
 • علت صدای یخچال به خاطرموتور فن کندانسور
 • علت صدای یخچال به خاطر اتصالات موتور یخچال
 • علت صدای یخچال به خاطر موتور فن تبخیر

صدا دادن یخچال از چیست؟

 پره‌های فن‌های یخچال :

بعد از اینکه از تراز بودن فن مطمئن شدید , باید پره های فن یخچال را چک کنید , این مشکل یکی از شایع ترین مشکلاتی است که باعث ایجاد صدای ناهنجار یخچالتان می شود.

فن ها برای خنک کردن بخش های مختلف یخچال کاربرد دارند. ممکن است بر اثر ضربه یا کارکرد طولانی مدت بشکنند یاخم شوند.

درصورت شکستن یا خم شدن این قطعات , عملکرد آنها دچار مشکل شده و سر و صدا ایجاد می کنند.تعمیر یا تعویض این قطعه خوشبختانه کار آسنانی است و حتی خودتان هم می توانید این کار را انجام دهید.(توصیه ما کمک گرفتن از تعمیر کار است)

خدمات ایمان سرویس :تعمیر یخچال , تعمیر یخچال فریزر در محل 

صدای یخچال به خاطر موتور فن کندانسور

بیشتر یخچال های فریزر مدرن دارای سیم پیچ کندانسور خنک کننده فن هستند. فن کندانسور هوا را از طریق سیم پیچ خازن به گردش در می آورد ,  تا گرما و همچنین گردش هوا بر روی دیگ تخلیه جریان یابد , تا آب یخزدایی تبخیر شود. اگر یخچالتان صدای بلندی می دهد ، موتور فن کندانسور مقصر است. موتور فن کندانسور همزمان با موتور اواپراتور و کمپرسور کار می کند. علاوه بر سر و صدا ، یخچال شما ممکن است به اندازه نرمال خنک نشود و یا ممکن است مرتباً روشن یا خاموش شود.این مشکل را هم می توانید با روغن‌کاری فن یا تعویض آن با قطعه‌ای نو برطرف کنید.

صدا دادن یخچال از چیست

نحوه بازرسی موتور فن کندانسور یخچال و فریزر:

یخچال خود را از منبع تغذیه جدا کنید , سپس پانل دسترسی عقب را بردارید.موتور فن کندانسور را پیدا کنید ، معمولاً در نزدیکی کمپرسور در قسمت پایین یخچال قرار دارد.به طور بصری موتور فن کندانسور را از نظر هرگونه علائم سایش یا آسیب بررسی کنید. به دنبال هر گونه آوار ویا موانعی باشید که می تواند مانع از حرکت آزاد فن شود.اگر موتور فن دستگیر یا فرسوده باشد ، به تعویض موتور  فن کندانسور احتیاج دارید.

بیشتر بخوانید : علت نشت آب یخچال و فریزر چیست؟(بررسی کامل)

صدای یخچال به خاطر موتورفن کمپرسور و اواپراتور یخچال

صدای تق تق یخچال از چیست

موتور فن اواپراتور وظیفه دارد هنگام کار کمپرسور هوا را از سیم پیچ های تبخیر کننده بیرون بکشد. اگر یخچال و فریزر شما صدای بلندی را ایجاد می کند که به نظر می رسد از محل فریزر است ، یک موتور فنر تبخیر کننده معیوب می تواند مقصر باشد. همچنین ممکن است متوجه شوید که یخچال شما به اندازه طبیعی سرد نیست و یا یخ شما برای یخ زدن بیشتر طول می کشد.(یکی دیگر از علل صدای یخچال)

نحوه بازرسی موتور فن اواپراتور یخچال و فریزر:

پس از جدا کردن یخچال خود ، درپوش فن اواپراتور را بردارید. درپوش فن اواپراتور در داخل واحد در محفظه فریزرقرار دارد.موتور تبخیر کننده را از نظر هرگونه علائم سایش یا آسیب بررسی کنید. اگر مقدار قابل توجهی یخ روی موتوروجود دارد ، فریزر خود را یخ زده و ببینید که آیا این مسئله را برطرف می کند.تلاش برای چرخاندن دستی شافت موتور ، باید با حداقل مقاومت به راحتی چرخانده شود.اگر نمی توانید آن را به راحتی تغییر دهید ، یا اگر به طرز محسوسی پوشیده باشد ، به تعویض موتور فنر تبخیر کننده احتیاج دارید.

فن تبخیر شونده موتور گروت

grommet موتور فن اواپراتور برای جداسازی موتور از براکت نصب و کاهش صدای لرزش استفاده می شود.ساییدگی منظم و پارگی باعث می شود که  جدا نشوند یا جدا شوند ، که می تواند لرزش را افزایش داده و باعث ایجاد سر و صدای اضافی شود.

بیشتر بخوانید : 4 دلیل بسته نشدن درب یخچال

چگونه می توان گرومی موتور فن بخار شونده یخچال را بررسی کرد:

 • یخچال خود را جدا کنید.
 • درپوش فن اواپراتور را که در قسمت محفظه فریزر یافت می شود ، بردارید.
 • گرمی را بازرسی کنید تا ببینید که آیا از بین رفته است یا اینکه علائم سایش یا خسارت را نشان می دهد ..
 • اگر هر یک از موارد فوق صحیح است ، شما به یک موتور گرمکن فن بخار تعویض نیاز دارید.

سخن آخر:

در پاراگراف های قبل دلایل اصلی صدای یخچال را مورد بررسی قرار دادیم .اما به شما توصیه جدی می کنیم که تنها با خواندن این مقاله و مقالات دیگر به فکر تعویض و یا تعمییر قطعات یخچالتان نیفتید,چرا که ممکن است موجب خرابی قطعات دیگر یخچالتان شود , یا خدایی نکرده خطر جانی برای شما به دنبال داشته باشد. تعمیر کاران ایمان سرویس به صورت شبانه روزی , می توانند مشکلات یخچال شما را بررسی و حل کنند .تنها کافی است که درخواستتان را از پایین همین مقاله ثبت و برای ما ارسال کنید.

خلاصه ای از خدمات ایمان سرویس

تعمیر یخچال فریزر در محل,تعمیر یخچال سامسونگ,تعمیر یخچال تهران,تعمیر یخچال در محل ,سرویس یخچال فریزر , سرویس یخچال ,تعمیر یخچال تهران ، تعمیرات یخچال بوش ، تعمیرات یخچال جنرال الکتریک ، تعمیرات یخچال دوو ، تعمیرات یخچال فریجیدر ، تعمیرات یخچال ویرپول ,تعمیر یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال آدمیرال ، تعمیرات یخچال پروفایل ، تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ ، تعمیرات یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ ، تعمیرات یخچال سامسونگ ، تعمیرات یخچال هیمالیا ، تعمیر یخچال تهران ،تعمیر یخچال سامسونگ, تعمیرات یخچال اسنوا  تعمیرات موتور یخچال ، تعویض موتور یخچال ، تعمیرات موتور یخچال سامسونگ ، تعمیر یخچال تهران ، تعمیرات موتور یخچال جنرال الکتریک ، تعمیرات موتور یخچال ویرپول ، تعمیرات موتور یخچال دوو ، تعمیرات موتور یخچال بکو ، تعمیرات موتور یخچال فریجیدر ، تعمیر یخچال تهران , تعمیر یخچال سامسونگ